مختصری از نرم افزار POWERMILL

مختصری از نرم افزار POWERMILL

امروزه نیاز صنعت به نرم افزار های مهندسی روز به روز در حال افزایش بوده هر سال حجم وسیعی از نرم افزار های مهندسی به جوامع علمی و صنعتی درحال معرفی شدن هستند،

تقریبا این نرم افزار ها قادرند بسیاری از فعالیت های تکراری را حذف نموده و فراغت بیشتری برای انجام فعالیت هایی که خلاقیت شرط انجام آن است را به وجود آورند.

و از طرفی دیگر نرم افزار های جدید تر نه تنها قادرند بخش زیادی از محاسبات و عملیات تکراری ریاضی را حذف و تعدیل نموده، بلکه قادرند فضا را برای هر گونه خلاقیت و نواوری برای کاربر مهیا کنند.

مختصری از نرم افزار POWERMILL

 درحال حاضر Powermill یکی از قدرتمند ترین و برجسته ترین نرم افزارهای سری Cam

 بوده، که جهت تهیه ی مسیر حرکت ابزار در دستگاه سی ان سی کاربرد داشته،

در این زمینه نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که برجسته ترین آنان نرم افزار POWERMILL محصول شرکت DECAM 

می باشد. این نرم افزار که به علت توانایی های بی نظیر و سادگی کار با آن و ارائه نتایج بی نقص در صنایع مختلفی از جمله قطعه سازی،قالب سازی،خودروسازی و هوافضا در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، مطرح است

به طور کلی این نرم افزار با دربر داشتن استراتژی های مختلف ماشین کاری مانند خشن کاری،پرداخت کاری معمولی یا سرعت بالا و تکنیک ها و ابزارها تعریف شده ، دستگاه های  CNC معمولی و پیش رفته (تا5 محور کاری) میتواند بهترین مسیر را جهت حرکت ابزار روی قطعه کار تعیین کرده که کاهش زمان ماشین کاری و در نهایت کاهش هزینه با بالاترین راندمان کاری نتیجه این هوشمندی می باشد. محاسبات پیچیده جهت پرهیز از کوچکترین برخورد با دیواره ها یا قطعه کار یکی از هوشمندانه ترین قابلیت هایی که در کار با این نرم افزار به چشم می خورد.

مختصری از نرم افزار POWERMILL

نرم افزار پاورمیل  با ویژگی های هوشمندانه خود منجر می شود که ابزار به طور هوشمندانه از برخورد های نامطلوب احتمالی ابزار با دیواره ها و قسمت های غیر ضروری جلوگیری نماید و با توجه به شکل و هندسه قطعه، کار و نوع ابزار و ماشین حداکثر براده برداری را با حداکثر کیفیت ارائه می دهد.

قابلیت کنترل ضخامت قطعه در حین عملیات براده برداری  از دیگر توانمندی این نرم افزار می باشد، که این خاصیت در جاهایی که فیکسچر یا گیره استفاده می کنیم کاربرد فراوان و موثری دارد.

مختصری از نرم افزار POWERMILL

قدرت بالای شبیه سازی حرکت ابزار به صورت گرافیکی از دیگر مزایای برجسته این نرم افزار است.به طوری که کاربر قبل از انجام فرایند ماشین کاری توسط دستگاه سی ان سی فرایند را یک بار به طور گرافیکی مرور کرده تا از هرگونه خطای احتمالی جلوگیری نموده، تا حالت بهینه ی ماشین کاری را به بهترین وجه ممکن  برنامه ریزی نماید.

عبارت کلیدی و تبلیغاتی این مقاله عبارتند از:

فرز سی ان سی چوب،خدمات فرز سی ان سی چوب، فرز cncچوب ، خدمات فرز cnc،فرز cnc